Cél a maraton

"Ha csak futni akarsz, fuss egy mérföldet. De ha egy másik világot akarsz megismerni, fuss egy maratont.” (Emil Zatopek, olimpiai bajnok hosszútávfutó) 2012 őszén elhatároztam hogy lefutom a 2013 októberi SPAR maratont. A blogomban dokumentálom az edzéstervem futásait, valamint a hosszú felkészülés testi/lelki vívódása it.

2013.06.09    K&H félmaraton

Ez a hét sok pihenéssel telt, futás szempontjából. A mai nap viszont eljött a félmaraton mánia nyári futama: a K&H félmaraton a BSI szervezésében. Kicsit zavarosra sikerült a verseny szervezése, az árvíz miatt rövidült a futható utcák száma. A félmaraton távja nem rövidült, a többi táv igen (a váltóké). Kicsit monoton lett a pálya, a Városligetben kellett négy kört megtenni. Ami a legkeményebb volt, hogy nagyon meleg lett erre a vasárnapra az idő. A táv 80%-a nyílt, árnyékmentes utakon zajlott. Keményen tűzött a nap, sokan rosszul is lettek.

Az igazat megmondva, 10 km környékén azon gondolkoztam, hogy feladom a versenyt. Teljesen kiszáradtnak és motiválatlannak kezdtem érezni magam. Nehéz volt leküzdeni ezt a 21 kilométert, eddigi legnehezebb versenyem volt.